Увага! Африканська чума свиней!

Дата: 09.07.2024 14:18

Фото без описуАфриканська чума свиней (АЧС) – це дуже небезпечне та невиліковне інфекційне захворювання, яке вражає свиней. Ось деякі ключові аспекти щодо небезпеки цієї хвороби для людини:

Висока смертність: Хвороба майже завжди призводить до смерті уражених тварин. Смертельний результат майже стовідсотковий, незалежно від віку та способу проникнення вірусу в організм.

Легкі шляхи передачі: Вірус передається через слину, сечу, кров або фекалії заражених тварин. Носіями можуть бути як хворі, так і недавно захворілі свині.

Симптоми і прояви: Африканська чума свиней майже невідмінно подібна до класичної чуми свиней. Хвороба може проявлятися гостро, підгостро, надгостро, хронічно або безсимптомно.

Мутації вірусу: Хоча наразі не зафіксовано випадків зараження людини, важливо розуміти, що вірус може мутувати. Можливі мутації можуть пошатнути імунну систему людини в майбутньому.

Докладніше про симптоми африканської чуми свиней (АЧС):
-Висока температура: Хворі свині можуть мати підвищену температуру тіла, яка може сягати 40-42 °C.
-Втрата апетиту: Свині з АЧС можуть втратити інтерес до їжі і відмовлятися від їжі.
-Рвота та діарея: Ці симптоми можуть бути присутні у хворих тварин, призводячи до зневоднення та втрати поживних речовин.
-Кровотечі: Хворі свині можуть мати кровотечі з носа, очей, вух або внутрішні кровотечі, що можуть призвести до поблідлості язика та набряку.
-Велика смертність: АЧС часто призводить до великої смертності серед інфікованих тварин. У деяких випадках, смертність може сягати 100%.
-Загальне ослаблення: Хворі свині можуть виявляти загальну слабкість, апатію та втому.
-Шкіра: на шкірі з’являються окремі крововиливи, особливо на вухах і боках.
Ці симптоми можуть з’являтися і поступово загострюватися з часом. Важливо помітити їх якнайшвидше та вжити заходів для контролю та запобігання подальшому поширенню хвороби.

Якщо ваша свиня підозрюється у зараженні африканською чумою свиней (АЧС), важливо вжити наступні кроки:

Ізолюйте хвору свиню: Відокремте її від інших свиней, щоб запобігти поширенню вірусу.

Повідомте ветеринара: Негайно зверніться до ветеринара або організації, яка відповідає за контроль за захворюваннями тварин. Ветеринар проведе діагностику та надасть рекомендації.

Не перевозьте хворих свиней на інші ферми: Якщо ви спостерігаєте ознаки хвороби у свиней (летаргія, викиди, втрата апетиту), не перевозьте їх на інші ферми. Це може призвести до поширення вірусу.

Проводьте дезінфекцію обладнання та приміщення: Ретельно очистіть обладнання, приміщення та інші предмети, які могли бути у контакті з хворими свиньми.

Спостерігайте за іншими свиньми: Якщо ви маєте інших свиней, спостерігайте за ними на предмет симптомів. Якщо вони також проявляють ознаки хвороби, повідомте ветеринара.

Щеплення від африканської чуми свиней: Не існує живої або ослабленої вакцини від африканської чуми свиней, тому боротьба з вірусом залежить від суворого біозахисту:
-Не годувати домашніх свиней харчовими відходами;
-Не залишайте харчові відходи відкритими для доступу диких свиней.
-Утилізуйте харчові відходи належним чином.
-Весь персонал на фермі повинен бути ознайомлений із суворою програмою дезінфекції рук та обладнання до та після контакту зі свинями.
-Дотримуйтесь правил та норм щодо утилізації харчових відходів у поромних портах та аеропортах.
-Забезпечте, щоб дикі свині, а також матеріали, потенційно заражені такими дикими видами, не контактували з домашніми свинями.
-Перевіряйте заражені регіони перед ввезенням товарів, які потенційно можуть бути заражені.

Загалом, вчасна реакція та співпраця з ветеринаром допоможуть знизити ризик поширення АЧС та зберегти здоров’я свиней та людей.

Завантажити брошуру:Брошура_Африканська чума свиней