Відділ з питань державної реєстрації актів цивільного стану Виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області інформує:

Дата: 07.08.2024 09:25

Фото без описуОтримання повторного свідоцтва про народження

Повторно видане свідоцтво – це документ, що має таку саму юридичну силу, як і свідоцтво, видане вперше. Він видається, якщо оригінал документа втрачено.

На свідоцтвах про народження, що повторно видаються, робиться відмітка «Повторно». Свідоцтво підписується керівником органу, що його видав, та засвідчується печаткою такого органу.

До переліку осіб, які можуть отримати повторне свідоцтво про народження відносяться:

• особа, щодо якої складено актовий запис про народження,
  • батьки (видається батькам незалежно від віку дитини),
  • усиновлювачі (видається усиновителям незалежно від віку дитини),
  • опікуни,
  • піклувальники,
  • представники закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина (видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред’явленні документів, що посвідчують їх особу),
  • орган опіки та піклування (ст. 19 ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Також свідоцтво про народження може повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання такого свідоцтва, у разі подання довіреності, або адвокату, який представляє особу на підставі документа, що посвідчує його повноваження. Під час пред’явлення адвокатом ордера до нього обов’язково додається копія договору про надання правової допомоги, засвідчена у встановленому законодавством порядку.

Cвідоцтва про народження дітей повторно не видаються особі, позбавленій батьківських прав.

Отже, для того, щоб отримати повторне свідоцтво про народження необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) або до центру надання адміністративних послуг незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника із заявою про видачу повторного свідоцтва. Також необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу заявника (паспорт/паспортний документ).