СПОСОБИ ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ПИТНОЇ ВОДИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ
Кип’ятіння. Це найнадійніший спосіб знезараження води. Кип’ятіть воду впродовж 10 хвилин, після чого дайте їй відстоятись та обережно злийте, не збовтуючи осад. Чим довше кип’ятити воду, тим більше патогенів буде знищено. Зберігайте кип’ячену воду у закритій тарі. Відстояну кип’ячену воду, за можливості, додатково очистіть за допомогою побутового фільтра води.
Таблетки з активним хлором(спеціальні препарати з вмістом активного хлору). Таке очищення триває від 30 до 60 хв. Зачекайте, щоб таблетки розчинилися у воді. Уважно вивчіть інструкцію стосовно використання даного препарату.
Спиртовий розчин йоду (як метод знезараження води використовують у крайніх випадках). На 1 літр достатньо 3-4 краплі спиртового розчину йоду. Після знезараження йодом, за можливості, пропустіть воду через побутовий фільтр.Перш ніж пити, зачекайте ще годину часу. Така вода може мати характерний смак, але допоможе уникнути зневоднення. Людям з ураженою щитоподібною залозою краще утриматись від споживання надмірних доз йоду.
Активоване вугілля(метод дозволяє прибрати неприємний запах води, незначні домішки та шкідливі речовини). На 1 літр води потрібно 5 таблеток, які краще подрібнити (для збільшення активної площі). Подрібнене вугілля необхідно загорнути в марлю або іншу тканину, щоб пил від нього не потрапив у чисту воду. Знезараження води у такий спосіб триває щонайменше 8 год.